System Mitek

To kompleksowe rozwiązania w budownictwie domów drewnianych o różnym przeznaczeniu. Ta technologia pozwala na szybkie i ekonomiczne przygotowanie szkieletu budynku, krokwi i stropu.

Podstawą technologii MiTek jest zestaw działań, składający się z trzech następujących pozycji:

  • dokładnych, szczegółowych obliczeń projektowych dotyczących wszystkich elementów konstrukcji, wykonanych za pomocą nowoczesnego, specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego;
  • rozpiłowania (formowania) i montażu (połączenia) elementów z drewna na specjalistycznym sprzęcie;
  • wykorzystania płytek kolczastych, do wykonania montażu (połączeń) elementów na różnych budowlach (kratownice MiTek);

 

Budowa z zastosowaniem technologii MiTek polega na wykorzystaniu specjalnie wykonanych wg projektu elementów więźby dachowej połączonych za pomocą płytek kolczastych. Stąd konstrukcje stropowe nazywane są kratownicami MiTek i pozwalają z dachu każdego budynku zrobić arcydzieło sztuki projektowej i aranżacyjnej. System MiTek sprowadza instalację dachu do podstawowego montażu konstrukcji i połączenia jej między sobą specjalnymi płytkami.

 

Parametry techniczne
Odpowiednie parametry technologii MiTek pozwalają na realizację indywidualnego projektu dla każdego dachu w każdym geograficznym i klimatycznym regionie kraju. W procesie projektowania uwzględnia się absolutnie wszystko: siłę wiatrów, wielkości średnich rocznych opadów deszczu, w tym również śniegu, wilgotność oraz temperatury progowe (graniczne) latem i zimą.

Po analizie całkowitego obciążenia całej konstrukcji i oddzielnie każdej kratownicy przystępuje się do produkcji samych kratownic MiTek. Każda kratownica MiTek produkowana jest  w fabryce wg konkretnego szablonu, a nie na “oko” . Każdy węzeł w sposób niezawodny i równomierny łączy się płytką kolczastą, a dzięki mniejszej grubości samej płytki niweluje się do zera rozcięcia samej belki.

 

Łatwość montażu i transportu
Niewielka waga konstrukcji pozwala znacznie zaoszczędzić czas budowy.

Elementy łatwo jest przywieźć i zamontować według projektu. Dokładność przygotowania pozwala uniknąć dopasowywania konstrukcji na placu budowy. Lekkość konstrukcji pozwala na rezygnację  z zastosowania drogich podnośników

 

Architektura
Technologia MiTek z łatwością upraszcza zadanie projektowania i obliczania obciążeń w niestandardowych konstrukcjach dachu. Specjalistyczny program szybko i bezbłędnie znajduje optymalne konstruktorskie rozwiązanie, całkowicie eliminując wszystkie możliwe błędy. Wydziały produkcyjne wykonują kratownice zgodnie z rysunkami i dopuszczalnymi obciążeniami konstrukcji, natomiast montażystom pozostaje tylko zainstalować kratownice MiTek zgodnie z projektem i w sposób niezawodny zamocować je używając do tego specjalnych płytek. W rezultacie, technologia MiTek z łatwością pozwala zrealizować dowolną nawet najbardziej odważną projektową wizję dachu o dużej powierzchni.

Można powiedzieć, że technologia MiTek pozwala zrealizować (i wykonać z odpowiednią jakością) każdą architektoniczną fantazję.

 

Ekologia
Wykorzystanie drewna pozwala na otrzymanie niedrogiej, wytrzymałej i ekologicznej konstrukcji.

 

Szybkość montażu
Konstrukcje przygotowuje się w fabrykach przy użyciu specjalistycznego sprzętu z dokładnością co do milimetra w pełnej zgodności z projektem. Pozostaje jedynie zmontować gotowe elementy według rysunku, co znacznie skraca czas montażu.

Porównując czas montażu z wykorzystaniem impregnowanych i rozciętych belek, krokwi, podpór, rozpór skośnych oraz dopasowanie do siebie elementów zwykłego dachu z prostotą, dokładnością i błyskawicznym montażem dachu w technologii MiTek, czas montażu w tym ostatnim wariancie jest dwa a nawet trzy razy krótszy niż w wariancie klasycznym.

Dzięki szybkiemu projektowaniu, łatwości przygotowania i niewielkiemu wykorzystaniu materiałów, technologia MiTEK może być zastosowana przy budowie różnych obiektów w całości albo w połączeniu z innymi materiałami budowlanymi. Technologia MiTEK pozwala budować szybko, tanio i efektywnie.

Nasze biura:

ul. Gen. Bema 7, Grybów
ul. Krzywda 4, Kraków

Informacja:

577 849 932

Formularz:

zbigniewstanisz1@gmail.com