Izolacyjna płyta konstrukcyjna H-Block®

H-Block® to chroniona prawem patentowym, izolacyjna płyta konstrukcyjna SIP, zbudowana z pianki poliuretanowej zamkniętej w konstrukcji skrzynkowej i trwale połączonej z okładziną drewnopochodną OSB. Płyty H-Block® to energooszczędne i proekologiczne materiały budowlane najwyższej jakości, które powstały na bazie doświadczeń rynków zachodnich.
Płyty nie są szkodliwe dla zdrowia i nie zawierają żadnych niebezpiecznych włókien azbestowych, szklanych czy mineralnych. Izolacyjna płyta konstrukcyjna H-Block® jest jednocześnie materiałem konstrukcyjnym oraz osłonowym.

Prezentacja

Lekki, ale bardzo wytrzymały izolacyjny panel strukturalny H-Block® stanowi materiał konstrukcyjny do budowy nośnych i/lub osłonowych ścian, stropów, dachów i podłóg w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej. H-Block® może być również wykorzystany jako wypełnienie konstrukcji drewnianej, stalowej lub żelbetowej.
Płyta konstrukcyjna H-Block® jako najwyższej klasy izolator termiczny jest doskonałym materiałem do wznoszenia budynków energooszczędnych i pasywnych

                          

Zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa stanowiąca rdzeń płyty H-Block® posiada wiele zalet:
– jest materiałem izolacyjnym o największym oporze cieplnym wśród dostępnych na skalę przemysłową materiałów do izolacji budowlanej (1.6cm grubości pianka poliuretanowa ma taką samą skuteczność izolacji jak 1,34 m grubości mur!),
– jest odporna na większość rozpuszczalników organicznych, kwasy, zasady, insekty, gryzonie, grzyby, pleśnie, wodę,
– nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych w czasie,
– odporna na wysokie i niskie temperatury (od -50°C do +230°C),
– nie starzeje się ani nie chłonie wilgoci,
– odporna na grzyby i pleśnie,
– w połączeniu z OSB i konstrukcją skrzynki, stanowi bardzo mocny materiał kompozytowy, umożliwiający wznoszenie budynków do 4 kondygnacji, układanie stropów bezbelkowych oraz konstruowanie dachów samonośnych lub ze zredukowaną do minimum więźbą dachową.

Izolacyjny panel strukturalny H-Block® produkowany jest na linii produkcyjnej w ściśle kontrolowanych warunkach fabrycznych, co zapewnia jego wysoką jakość, umożliwia dostosowanie do indywidualnego projektu architektonicznego oraz czyni proces budowy niezależnym od pogody.
Dzięki swoim niepowtarzalnym właściwościom mechanicznym (odpowiednia twardość, stabilność, wysoka wytrzymałość), H-Block® stosowany jest w konstrukcji ścian, stropów i podłóg, a także dachów. Swoją trwałością i wytrzymałością przewyższa metody tradycyjne konstrukcji dachów i ścian, a także gwarantuje ochronę przeciwudarową
W rezultacie, izolacyjna płyta konstrukcyjna H-Block® tworzy bardzo prosty, trwały i energooszczędny system budowlany, który umożliwia obniżenie kosztów nie tylko inwestycyjnych, ale przede wszystkim eksploatacyjnych budynku.
W ofercie znajdują się dwa rodzaje płyt: H-Block® oraz H-Blockplus®.

 

H-Block®

H-Block® jest izolacyjną płytą konstrukcyjną do budowy ścian nośnych, stropów, podłóg oraz dachów ze zredukowaną więźba dachową.

Budowa:

H-Block® produkowany jest w module o szerokości 125 cm lub 62,3 cm i maksymalnej długości 1250 cm. Każda płyta ma wbudowane dwa środniki z OSB w odległości 4-6 cm od krawędzi bocznej, a przestrzeń pomiędzy nimi jest szczelnie wypełniona pianką PUR.

Unikalne właściwości termiczne płyt H-Block® zapewnia pianka poliuretanowa. W zależności od grubości rdzenia PUR (10 cm, 14 cm lub 20 cm) współczynnik przenikania ciepła U płyty H-Block® kształtuje się na poziomie od 0,21 do 0,1 [W/m2K].

Łączenie płyt następuje za pomocą łącznika LHB wypełnionego także pianką poliuretanową. Dzięki temu redukuje się efekt mostka cieplnego, tworząc dobrze zaizolowaną, jednolitą powierzchnię ściany, stropu, podłogi lub dachu.

Zastosowanie Izolacyjnych Płyt Konstrukcyjnych H-Block®

Ściany
Dzięki unikalnym właściwościom mechanicznym ściany w systemie H-Block® mogą przenosić obciążenia do 4 kondygnacji. Ponieważ ściana w systemie H-Block® jest jednocześnie elementem izolacyjnym i konstrukcyjnym jej niewielka całkowita grubość pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej przy tej samej, co w budownictwie tradycyjnym powierzchni zabudowy.

Stropy i Podłogi
H-Block® może być również stosowany do budowy stropów między-kondygnacyjnych, stropodachów i podłóg. Zastosowanie izolacyjnych płyt konstrukcyjnych H-Block® na podłogi eliminuje mostek termiczny na posadowieniu budynku oraz na połączeniach ścian z podłogą.

Dachy
Dachy wykonane w systemie H-Block® przewyższają swoją trwałością i wytrzymałością tradycyjne. Warstwa izolacyjna nie wymaga renowacji przez cały okres użytkowania obiektu, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolacyjnych w czasie. Jako materiał kompozytowy, płyty H-Block® dają niezrównaną ochronę przeciwudarową, skutecznie chroniąc budynek przed huraganami.

Montaż dachu w systemie H-Block® może odbywać się w dwojaki sposób. Płyty H-Block® łączone za pomocą LHB można montować nakrokwiowo, redukując znacząco rozstaw potrzebnych do podparcia krokwi oraz ilość mostków cieplnych. Drugim rozwiązaniem jest montaż dachu z ukrytą krokwią tzn. płyty H-Block® łączą się ze sobą za pomocą krokwi wstawionych w miejsce łączników LHB.

Co więcej, zastosowanie płyt H-Block® na dachu pozawala na uzyskanie wyższych pomieszczeń na poddaszu, ponieważ warstwa izolacyjna PUR jest niemal dwukrotnie mniejsza niż w przypadku stosowania wełny mineralnej czy styropianu.

Renowacje i Nadbudowy
W każdym wariancie montażu dachu, zastosowanie H-Block® redukuje całą operację do jednego lub dwóch dni montażowych, co jest szczególnie cenne przy operacjach wymiany dachu na obiektach będących już w użytkowaniu (remonty), uniezależniając prace montażowe od kaprysów pogodowych.

Z uwagi na wyjątkowo niski ciężar całkowity w stosunku do wytrzymałości mechanicznej, H-Block® pozwala na tworzenie nadbudów na istniejącej konstrukcji tam, gdzie obliczenia ciężarowe dla tradycyjnych materiałów tego nie dopuszczają.

 

                                                           H-Blockplus®

H-Blockplus® jest pierwszą izolacyjną płytą konstrukcyjną o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej do konstruowania podłóg, stropów i dachów.

 

H-Blockplus® produkowany jest w module o szerokości 125 cm i maksymalnej długości 1250 cm. Każda płyta ma wbudowane dwa środniki ze sklejki w odległości do 30 cm od krawędzi bocznej, a przestrzeń pomiędzy nimi jest szczelnie wypełniona pianką PUR.

Łączenie płyt następuje za pomocą łącznika LHBplus wypełnionego pianką poliuretanową. Dzięki temu redukuje się efekt mostka cieplnego, tworząc dobrze zaizolowaną, jednolitą powierzchnię podłogi, stropu lub dachu.

Dzięki podwyższonym parametrom nośnym możliwa jest redukcja koniecznych do budowy tradycyjnych elementów konstrukcyjnych (więźby dachowej, belek stropowych).

Unikalne właściwości termiczne płyt H-Blockplus® zapewnia pianka poliuretanowa. W zależności od grubości rdzenia PUR (10 cm, 14 cm lub 20 cm) współczynnik przenikania ciepła U płyty H-Blockplus® kształtuje się na poziomie od 0,21 do 0,10 [W/m2K].

Zastosowanie Izolacyjnych Płyt Konstrukcyjnych H-Blockplus®

Stropy i podłogi
H-Blockplus® może być stosowany do budowy stropów między-kondygnacyjnych, stropodachów i podłóg. Zastosowanie izolacyjnych płyt konstrukcyjnych H-Blockplus® na podłogi eliminuje mostek termiczny na posadowieniu budynku oraz na połączeniach ścian z podłogą.
Dachy
Dachy wykonane w systemie H-Blockplus® przewyższają swoją trwałością i wytrzymałością tradycyjne. Warstwa izolacyjna nie wymaga renowacji przez cały okres użytkowania obiektu, nie tracąc przy tym swoich właściwości izolacyjnych w czasie. Jako materiał kompozytowy, płyty H-Blockplus® dają niezrównaną ochronę przeciwudarową, skutecznie chroniąc budynek przed huraganami.

Co więcej, zastosowanie płyt H-Blockplus® na dachu pozawala na uzyskanie wyższych pomieszczeń na poddaszu, ponieważ warstwa izolacyjna PUR jest niemal dwukrotnie mniejsza niż w przypadku stosowania wełny mineralnej czy styropianu.

Zastosowanie H-Blockplus® redukuje całą operację do jednego lub dwóch dni montażowych, co jest szczególnie cenne przy operacjach wymiany dachu na obiektach będących już w użytkowaniu (remonty), uniezależniając prace montażowe od kaprysów pogodowych.

Nasze biura:

ul. Gen. Bema 7, Grybów
ul. Krzywda 4, Kraków

Informacja:

577 849 932

Formularz:

zbigniewstanisz1@gmail.com